Tyle ile cię jest. Wybór poezji
  • Wydanie: pierwsze
  • Miejsce i rok: Lublin, Norbertinum, 2005
  • Objętość: 343 s.
  • Format: 147 x 220 mm
  • Oprawa: miękka klejona ze skrzydełkami
  • ISBN: 83-7222-214-2
nakład wyczerpany PLN

Posłowie Zdzisław Tadeusz Łączkowski

 

Tyle ile cię jest to książka-przewodnik po twórczości lirycznej Elżbiety Cichli-Czarniawskiej. Jednocześnie jest to materiał do głębokiej refleksji o kształtach egzystencji, różnych egzystencji, uwikłanych w czas i przestrzeń, w relacje i w samotność. Dyskretna, subtelna, pełna taktu, ale i odważna – liryka ta wciąż czeka na poważne odkrycie. Ale mądrość poezji, czy może lepiej: poezja mądrości, nie narzuca się, lecz daje się odkryć szukającym. Jest nagrodą za pokorę szukania. W swym jubileuszowym tomie poetka odsłoniła też swoją pasję malarską. Wielokształtność i wielobarwność rzeczywistości, splatanie form w materię istnienia wyraziła autorską grafiką zamieszczoną na okładce książki. To jakby obraz widziany sowimi oczami języka poezji. Adekwatność i kompozycyjna celowość raz jeszcze...

„Lublin. Kultura i Społeczeństwo”

 

Najciekawiej prezentują się teksty lapidarne, często przybierające charakter werbalnych konstatacji lub ekspresyjnego utrwalenia chwili [...].
Cichla-Czarniawska pokazuje magię dnia powszedniego, odkrywa drzemiące na każdym kroku tajemnicę i piękno [...].

„Nowe Książki”

 

Trudno tę poezję ocenić jednoznacznie. Bije z niej etyczny niepokój o kształt życia na ziemi [...]. To poezja uniwersalna, nasycona ekspresyjnym językiem, zaskakującymi skojarzeniami, oryginalną metaforą, melodyjną instrumentacja słowa.

„Egeria”

więcej o książce
zwiń
Polecane

Słownik biograficzny i opracowanie dziejów polskich kolejarzy zamordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni w ZSRS

Nagroda Główna w XXIV Konkursie Poetyckim im. Anny Kamieńskiej

Antologia tekstów literackich poświęconych zbrodni katyńskiej

Książka o dojrzewaniu do ojcostwa