Premiera: JÓZEF WIANOWSKI, „Życie zaplata warkocz dni”

17 stycznia 2019 roku opublikowaliśmy tom wierszy Józefa Wianowskiego pt. „Życie zaplata warkocz dni”.

 

Józef Wianowski o swojej twórczości poetyckiej:

Moja przygoda z wierszami zaczęła się w 2006 roku, wtedy to zachłysnąłem się Internetem i jego możliwościami. Był to dla mnie – człowieka odrabiającego kiedyś lekcje przy lampie naftowej –  ocean wrażeń i doznań wirtualnych.

Poczułem potrzebę pisania, podzielenia się swoim postrzeganiem świata oraz wypowiedzenia tego, co czuję i myślę. Uwalniałem z siebie nagromadzone myśli, jakby z czynnego wulkanu, który wybucha potęgą erupcji. Wylewała się ze mnie jakaś energia, a umieszczenie jej na papierze przynosiło psychiczną ulgę. Pomysł na temat wiersza rodził się sam, nagle i niespodziewanie. Przychodził z podpatrywania życia, z refleksji, rozmowy, z przygody, z zachwytu pięknem natury, zjawisk atmosferycznych.

Wszystko, co chciałem wykrzyczeć światu, zapisywałem w formie wierszowanej. Tak powstało ponad 600 wierszy i ciągle rodzą się nowe. Pozwalają mi oderwać się od szarej rzeczywistości.

Pierwsze wiersze umieszczałem w witrynie internetowej „Kraina wierszy”, najwięcej jednak zamieściłem ich na „Wiersze.bej.pl”. Tam spotkałem swoich czytelników oraz ludzi piszących wiersze. Ich uwagi były dla mnie drogowskazem i poprzeczką zawieszaną coraz wyżej.

Pragnę, aby moje słowa utkane w koronki przenośni, rymów i me­tafor zostały zauważone...