17.02.2018: Wieczór autorski ANNY ŁYCZEWSKIEJ i KRZYSZTOFA ANIN KUZKO

17 lutego 2018 roku w Dworku Wincentego Pola w Lublinie odbył się

WIECZÓR AUTORSKI
Anny Łyczewskiej i Krzysztofa anin Kuzko
wokół tomu poetycko-fotograficznego
„Lublin zza mgły”

(Lublin: Norbertinum, 2017)

Lublin zza mgły to poetycko-fotograficzny album prezentujący klimaty Lublina poprzez soczewki wiersza (haiku) i aparatu fotograficznego. Autorzy połączyli swoje inspiracje we wspólny przekaz artystyczny, zapraszając czytelnika/widza do spaceru ulicami miasta, tak jak dawniej czynił to Józef Czechowicz, tworząc nastrojowe, poetyckie wizje lubelskich zakamarków.

Anna Łyczewska (ur. 1956)
Absolwentka UMCS (filologia polska); należy do Związku Literatów Polskich; urodziła się i mieszka w Lublinie; debiutowała wierszem Transakcja w „Kamenie” w 1975 r. Jest autorką czterech tomików wierszy (Anna Borkowska: Poczekam na siebie, Warszawa 1979; Anna Łyczewska: Nie muszę kłamać, że mnie nie ma, Lublin 1985; Wyznania przedsenne, Lublin 1997; Poza czasem, Lublin 2015) oraz utworów drukowanych w antologiach i czasopismach.

Krzysztof anin Kuzko
(ur. 1956)
Artysta fotograf Fotoklubu RP, członek honorowy Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga, członek Grupy Twórczej „Motycz” i Radzyńskiego Klubu Fotograficznego „Klatka”. Autor tomiku poezji Próbnik (Lublin 2003). Za działalność artystyczną i animacyjną w ruchu fotograficznym wyróżniony: Srebrnym medalem „Zasłużony dla Fotografii Polskiej”, Nagrodą „Angelus Lubelski”, Medalem Prezydenta Lublina, dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego, Nagrodą Miasta Lublina, tytułem honorowym „Bene Meritus Terrae Lublinensi”.